top of page
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak, bazen de kalıtsal olarak daha genç yaşlarda ya da gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanma olabilir ya da bollaşabilir bu durum göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir. Özellikle ileri yaşlarda göz kapağı derisinde torbalanma olmadan sadece sarkma ya da gevşeme vardır. 

Göz kapaklarında, yağlardan kaynaklanan torbalanmalar üstte özellikle iç ve orta kısımda, altta ise tüm göz kapağı boyunca uzanmaktadır. Bu torbalanmalar yaş ilerledikçe artmaktadır. Aşırı deri katlanması ve torbalanma göz kapaklarında yalancı bir karartı, gölgelenmeye neden olmaktadır. Kişiyi yaşlı ve yorgun gösteren bu bulgular göz kapağı estetiği ameliyatı ile kısa bir sürede giderilebilir.

Göz kapağı estetiği lokal anestezi altında gerçekleştirdiğimiz ve sonrasında üst seviyede memnuniyet getiren estetik girişimlerdendir. Hastanın isteğine ve yaşına da bağlı olmak üzere, beraberinde endoskopik kaş kaldırma, yağ enjeksiyonu, yüz germe girişimleri de uygulanınca sonucun başarısı artmaktadır. Lokal anestezi altında tüm kapak cildi uyuşturulmuş olur ve fazla deri, kas ve yağ dokuları alınır.

Üst göz kapağı için kesi kapağın katlantı yerinden yapıldığı için göz açıkken iz fark edilmez. Alt göz kapağında ise kirpiklerin hemen altından yapılır. Bu nedenle iz görünmez. Ayrıca göz kapakları insan derisinde, inceliğinden dolayı en az iz kalan bölgelerdendir. Bunun yanında ince olması ödemin biraz geç gitmesine neden olabilmektedir. Hastaların morluk ve şişliklerin geçmesi için biraz sabırlı olmaları gereklidir. Bu süre kişiler arası farklılık göstermekte, özellikle sigara içen kişilerde uzun olabilmektedir.

Yaklaşık 25 dk içinde üst göz kapağı estetiği bitirilebilmektedir. Her iki üst-alt göz kapağı estetiği ise 1 saat içinde yine sonuçlandırılmaktadır. Hastane kalımı gerekmemektedir. Aynı gün hastaların hepsi evlerine dönebilmektedir.

Ameliyattan sonra fazla güneşte gezilmemesini ve mümkünse geniş şapka ve güneş gözlüğünün takılmasını önermekteyiz. İlk başlarda izler pembemsi olup zamanla rengi açılmaktadır. Aynı anda hem üst hem de alt göz kapağı ameliyatı olunmuş ise ödemlerin geçmesi ve sonucun net olarak alınması için beklemek gerekebilmektedir.

Göz kapağı estetiğinde kesi yerindeki dikişler belli aralıklarda atılmakta, çoğunlukla 5. günde bu dikişler alınmaktadır. Ameliyattan hemen sonra dikiş hattına konulan stripler estetik bir pansuman görevi de görmektedir. Dikişler alındıktan sonra belli bir süre bu stripler yine kullanılabilmektedir.

Girişim sonrası 2-3 günlük istirahat yetmektedir. Ağır hareketler için ise 3 hafta süreyle, özellikle eğilme, ağırlık kaldırma gibi göz basıncını arttırıcı haretlerden uzak durulmalıdır. Ödemi arttıracağından dolayı alkol alınmamalı, yara iyileşmesini bozabileceğinden sigara içilmemelidir.

Sıklıkla etkisi 5-10 yıl sürmekte derinin ve çevre dokuların yaşla birlikte değişimlerinden etkilenmektedir. Beraberinde yapılan diğer yüz estetiği girişimleri ile bu süre arttırılabilmektedir.

Kısa sürmesi ve sonucun erken zamanda alınabilmesinden dolayı son zamanlarda fazlası ile tercih edilen ve bizim de yaptığımız göz kapağı estetiği ameliyatları sonrası memnuniyet oranı da yüksek seviyededir.

ÖNEMLİ:

- Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi resmi sayfasında şöyle demektedir (bakınız: http://www.plastikcerrahi.org.tr):

Yüz germe– yenileme (Yüz yenileme operasyonları: Alın germe- kaş kaldırma, Yanak (orta yüz) germe, Boyun germe, Liposuction, Göz kapağı estetiği (blefaroplasti), Burun estetiği, Diğer düzeltici cerrahiler (deri lezyonları alınması, dermabrazyon vb) ile ilgili her türlü estetik ve rekonstrüktif ameliyat estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının işidir. Diğer branş cerrahlarının bu ameliyatlarla ilgili telkinlerine karşı dikkatli olunuz. 

Ayrıca:

- Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi resmi sayfasında kamu oyu duyurusudur (bakınız: http://www.plastikcerrahi.org.tr):

Son yıllarda, Ülkemizde, Estetik Cerrahi ve Ameliyatsız uygulamalara artan talep , başka branşlardaki doktorların da bu alana ilgisini çekmiştir.

Bu durum, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmayan bir çok farklı branştan doktorun, hatta sağlık eğitimi almamış bazı kimselerin kendilerini yasal olmayan uzmanlık adlarıyla tanıtarak halkı yanıltmalarına yol açmaktadır.

FASİAL PLASTİK CERRAHİ UZMANI, YÜZ ESTETİK CERRAHİ UZMANI, ONKOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, OKULOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, MEDİKAL ESTETİK UZMANI, DERMATOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, SAÇ EKİM UZMANI VE BUNA BENZER İSİMLER TÜRKİYE’DE SAĞLIK BAKANLIĞI VE YÖK TARAFINDAN TANIMLANMAMIŞ , BELGELENDİRİLMEMİŞ SAHTE UZMANLIK İSİMLERİDİR.

Başvurduğunuz kişinin doktor olup olmadığını araştırınız. Doktorsa uzmanlığını bilmek en doğal hakkınızdır. Lütfen, belge isteyerek sorgulayınız.

Türkiye’de Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğine üye Uzmanların listesi için: www.plastikcerrahi.org.tr sitesini inceleyebilirsiniz.

Op Dr Gökhan Özerdem

ASPS, ISAPS, TPRCD

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Gökhan Özerdem Antalya
 • Siyah Facebook Simge
 • Siyah Instagram Simge
 • Siyah YouTube Simgesi
 • Siyah Heyecan Simge
 • Siyah LinkedIn Simge
plastic-cosmetic-aesthetic-surgeons-in-t
OP DR GÖKHAN ÖZERDEM ESTETİK PLASTİK CER
 • Yeterlik Diploma/Sertifikaları

 • Dubai tıp lisansı

 • Great Ormond Street Hospital for Children Observer, İngiltere

 • Hull, Castle Hill Hospital Gamme Probe Course, İngiltere

 • American Society of Plastic Surgeons (ASPS) Amerika Dernek Üyeliği

 • International Confederation of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery (ISAPS)

 • Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 

 • Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği 

 • Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü ve poster sunumları

 • Ulusal Plastik Cerrahi Kongresinde Oturum Başkanlığı

 • Yurt Dışı Makale 

Holding a phone in hand with the WhatsAp

Resimleriniz ile doktorunuza danışabilirsiniz. Lütfen sadece mesaj ile!

+90 532 370 04 14

İrtibat numaralarımızdan asistanlarımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Asistanlarımıza Hafta içi mesai saatlerinde ulaşarak randevunuzu oluşturun.

Hastalarımız ne dedi

doktortakvimi
bottom of page